Mobil: +420 739 322 222
E-mail: info@vzduchoplavec.cz

Balónové létání

Věděl Archimedes, že se díky němu proletíme v oblacích?

Právě Archimédovi vděčíme za to, že můžeme spatřit krajinu a města z ptačí perspektivy. Jeho fyzikální zákon, ze kterého si všichni pamatujeme pouze začátek, platí nejen pro těleso ponořené do kapaliny, ale i pro plyn. Balónové létání je hitem doby a těší se z něj nejen milovníci adrenalinu!

Historický první let v papírovém balónu

Za sestrojením prvního balónu stojí bratři Montgolfierové, kteří do svého papírového balónu posadili ovci, kohouta a kachnu a 4. června 1783 je pustili do oblak. Tento velkolepý balónový let se odehrál přímo před očima Ludvíka XVI.! V Československu byl první balón sestrojen v Brně v roce 1983.

Balóny a balónové létání se stalo námětem dobrodružných knih Julesa Verna. Tam to ale nebylo tak snadné jako dnes. Kontaktujte nás pohodlně z domova.

A jak je tomu dnes?

  • Balón je vyroben z nylonové tkaniny, která je odolná a pevná.
  • S balónem se dá vystoupat opravdu vysoko - rekord je 15 780 m!
  • Balón nepodléhá rozmarům techniky, je na něj spolehnutí.

Proto i když se Vám zdá být počasí pěkné, pilot se může rozhodnout, že nepoletíte. O nic nepřijdete, Váš let se jen posune na jiný termín. Je lepší mít raději příjemný než adrenalinový zážitek.

Jak probíhají lety balonem?

Za prvé je absolutně bezpečné. Vždy s vámi letí zkušený odborný pilot. Na výběr máte z několika druhů letenek, které si snadno objednáte on-line. Nemusíte se nikam dlouho trmácet, protože místo odletu si vyberete sami.

Běžný let trvá zhruba 1 hodinu. Za tento čas si stihnete z výšky prohlédnout krásnou okolní krajinu, vaše rodné město, balónové létání je možné i nad velkými městy jako je Praha, Brno nebo Ostrava.

O všem rozhoduje počasí

Balónové létání je bohužel hodně vázané na aktuální stav počasí. Vše se ale děje pro vaši bezpečnost. Let se neuskuteční za bouřky, sněhové a dešťové přeháňky nebo při silném větru. Nejideálnější doba pro start je ráno mezi 6 a 9 hodinou, a potom v podvečer mezi 17 a 21 hodinou.

Máte dotaz? Kontaktujte nás!